Kraków – 05 – 07.04.2017 r.

Na początku kwietnia pojechałem do Krakowa w ramach studencko – doktoranckiej konferencji EconfTour organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Ogólnie rzecz biorąc konferencja była super :). Fajna atmosfera, klimat, ale przede wszystkim LUDZIE. To oni sprawiają, że całość konferencji jak i atrakcje, które zostały przygotowane dla uczestników są odbierane mega pozytywnie. Zdjęć z samej konferencji nie mam, za to jak zawsze zresztą porobiłem trochę fotek zabytków. Poniżej przykłady tych zdjęć.

Budynek UE w Krakowie

Wieża Ratusza na Rynku w Krakowie

Sukiennice

Herb Jeleniej Góry wewnątrz Sukiennic

Pomnik A. Mickiewicza na Rynku w Krakowie

Secesyjna kamienica na Rynku w Krakowie

Restauracja ”Wierzynek”

Dorożka na Rynku w Krakowie

Maska autorstwa I. Mitoraja

Ja na Rynku w Krakowie ; w tle Kościół Mariacki

Organizatorzy konferencji zadbali, żebyśmy nie nudzili się po wygłoszeniu swoich referatów. M.in. zabrali nas do jednej z nowych atrakcji Krakowa, czyli Muzeum „Podziemia Rynku”. Dzięki temu muzeum  mogliśmy na jakiś czas znaleźć się pod poziomem krakowskiego rynku, zobaczyć jak wyglądało kiedyś życie codzienne w Krakowie, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym mieście.

Muzeum ”Podziemia Rynku Krakowskiego” 2

Muzeum ”Podziemia Rynku Krakowskiego” (6)

Muzeum ”Podziemia Rynku Krakowskiego” (10)

Muzeum ”Podziemia Rynku Krakowskiego” (12)

Co prawda konferencja zakończyła się 06.04 po południu, ja jednak zostałem dzień dłużej, aby spokojnie sobie wypocząć. Następnego dnia gdy już szykowałem się do powrotu, to odwiedziłem jeszcze Galerie Krakowską, gdzie mogłem zobaczyć pierwsze akcenty zbliżającej się Wielkanocy :).

Królik w Galerii Krakowskiej

I tym Wielkanocnym akcentem zakończyłem swoją krótką wizytę w Krakowie. Kto wie, może jeszcze kiedyś tu przyjadę 🙂 ?