(Jakuszyce PKP – Rozdroże pod Cichą Równią – Rozdroże pod Izerskimi Garbami – Zwalisko – Wysoki Kamień – Szklarska Poręba Górna PKP) – 17.04.2017 r.

17. kwietnia. 2017 r., w poniedziałek wielkanocny wybraliśmy się na wycieczkę w Grzbiet Wysoki Gór Izerskich. Pamiętam, że rok wcześniej w poniedziałek wielkanocny zdobywałem najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich, czyli Jagodną (977 m n. p. m.). Z tym, że rok temu poniedziałek wielkanocny wypadał pod koniec marca, a nie w połowie kwietnia. No cóż, kwiecień – plecień.

Pomimo tego, że mieliśmy połowę kwietnia, to w górach warunki były zdecydowanie zimowe. Niska temperatura, ograniczona widoczność – niezbyt komfortowe warunki.

Z Jakuszyc ruszyliśmy w kierunku Rozdroża pod Cichą Równią. Tam chwila na odpoczynek. Następnie udaliśmy się na Kopalnię kwarcu „Stanisław”. Tam zrobiliśmy sobie ognisko i zjedliśmy śniadanie wielkanocne.

Rozdroże pod Cichą Równią

Najedzeni i ogrzani szliśmy dalej szlakiem grzbietowym (czerwonym), aż do obiektu „Wysoki Kamień”. Tam koniecznie trzeba spróbować szarlotki (jabłecznika), która jest specjalnością tego obiektu. W obiekcie warto zwrócić uwagę na piękny zegar oraz piec (zdjęcia pieca niestety nie zrobiłem 😦 ).

Zegar w obiekcie ”Wysoki Kamień”

Na zakończenie wycieczki zeszliśmy do Szklarskiej Poręby Górnej na pociąg.

Reklamy