Skopiec (724 m.) – 25.07.2015 r.

Wyprawa na Skopiec (724), odbyta 25.07.2015 r. miała niecodzienny przebieg w mojej przygodzie z górami. Tą wyjątkowość stanowił fakt, że skorzystałem z możliwości udziału w wycieczce zorganizowanej przez PTTK, którą prowadził jeden z przewodników górskich, sudeckich. Okazało się, żę byłem jedynym uczestnikiem (oprócz przewodnika), który stawił się na zbiórce :). Mi to tak bardzo nie przeszkadzało. Po przedstawieniu swojej osoby panu przewodnikowi ruszyliśmy autobusem do wsi Komarno, z której mieliśmy zamiar zaatakować Skopiec (724 m.) – najwyższy szczyt G. Kaczawskich. Była to moja najtańsza wyprawa z serii Korona Sudetów. Bilet do Komarna to dla mnie koszt 2.40 zł. (zniżka studencka) + prowiant. Po dotarci do Komarna ruszyliśmy pod górę asfaltem. Po pewnym czasie docieramy do pierwszej atrakcji na naszej trasie – „Muzeum Butów”:

Kolorowe drzewo z butami, nazywane "Muzeum Butów"

Kolorowe drzewo z butami, nazywane „Muzeum Butów”

Tutaj przewodnik sprawdza moje umiejętności posługiwania się mapą. Każe mi wskazać dalszą drogę i pokazać ją na mapie. Radzę sobie z tym zadaniem idziemy dalej na tzw. przełęcz między Barańcem (720 m.), a Skopcem (724 m.). Tam lokalizujemy dalszą drogę, już na Skopiec (724 m.). Po krótkim spacerze stajemy na szczycie. To już mój nr 9 z listy Korony Sudetów. Chwila radości, zdjęcie szczytowe i wracamy na wspomnianą „przełęcz”. Z przełęczy widoki na górę Połom (667 m.).

Autor na Skopcu (724 m.)

Autor na Skopcu (724 m.)

Góra Połom (667 m.)

Góra Połom (667 m.)

Idąc dalej zdobywamy Baraniec (720 m.), idziemy przez las w kierunku Dziwiszowa. Po drodze widzimy Łysą Górę (707 m.), ale po dwustronnej decyzji, odpuszczamy ją.

Baraniec (720 m.)

Baraniec (720 m.)

Łysa Góra (707 m.)

Łysa Góra (707 m.)

Będąc już w Dziwiszowie przyglądamy się krzyżowi pokutnemu, a następnie samochodem wracamy do Jeleniej Góry. Dzięki takim przygodom jeszcze bardziej uważam, że wycieczki z przewodnikiem są warte uczestnictwa.

Krzyż pokutny w Dziwiszowie

Krzyż pokutny w Dziwiszowie

Reklamy